second logo
phone img(044) 406-69-71
(067) 374-44-53
Система  IP відео нагляду власними силами.

Система IP відео нагляду власними силами.

Поради інженера.

Чaстина 1. Розміщення камер. Підбір обладнання.

Не буду витрачати літери на опис того, навіщо потрібна система відео нагляду. Цей цикл статей буде призначений людям, у яких це питання перейшло до фази «осознанной нєобходімості». Чому будувати систему в першій половині 21 сторіччя краще базуючись на IP також у данній статті розглядатися не буде. На те є Google та власний розсуд.

Поїхали.

Вихідні дані.

Приватний будинок з виконаним оздобленням.

На жаль, цей варіант найбільш типовий, тому що більшість починає думати про необхідність систем безпеки, коли неприємні події вже відбулися безпосередньо в них або в сусідів.

Зaдaчa.

Фіксувати все у дворі та прилеглій території. Мати доступ до записаної інформації через Інтернет, у тому числі з мобільних пристроїв.

Для початку нам знадобиться план ділянки в масштабі з нанесеними будівлями. Для цього  добре підійде план з технічного паспорту. В моєму випадку це виглядає так:

Найбільш доступними по ціні зараз на ринку є камери з фіксованими об’єктивами з фокусною відстанню 3,6 мм. Щоб не завантажувати читача зайвою інформацією, скажу, що це відповідає куту огляду 600 у горизонтальній площині. Тому намалюємо декілька таких кутів на плані. Вершиною кута буде потенційна камера, а все що в середині – буде в кадрі. При виборі місця установки камер потрібно враховувати, що оптимальна висота буде 3-4 м. Для роботи буде потрібно підвести живлення та  сигнальний кабель. Для  забезпечення надійної роботи системи раджу використовувати WiFi тільки у крайньому випадку, коли підведення сигнального кабеля зовсім неможливо.
Те, що вийшло, можна побачити на другому малюнку.

К1, К2, К3, К4 місця встановлення камер з відповідними номерами. Часто на цьому етапі виникає спокуса використати камери з кутом огляду ширше, наприклад  900. Розширення кута угляду призведе до того, що всі об’єкти в кадрі стануть дрібніші. Це означає, що з об’єктивом 3,6 мм (600) людина на відстані 10 м буде займати 1/5 екрану по висоті, а з об’єктивом 2,8 мм (900) – лише 1/8 екрану. Тому необхідно враховувати відстань від камери до можливого об’єкту спостереження. Щоб потім можна було розпізнати людину, а не тільки відрізнити її від собаки.

Як бачимо, підбір об’єктиву непроста задача. Для полегшення задачі існують камери з вари фокальними об’єктивами. В них можна змінювати кут огляду при встановленні. Наприклад, камера OV-S2C2812 дозволяє змінювати кут огляду від 20 до 90 градусів. Такі камери дещо дорожчі, але дозволяють більш гнучко налаштовувати систему при інсталяції.

Для зовнішнього встановлення зручніше придбати інтегровані камери з інфрачервоною (ІЧ) підсвіткою. Таке підсвічування невидиме людським оком. Це дає змогу отримувати якісне зображення у повній темряві без привертання зайвої уваги.

Важливим параметром IP камер є роздільна здатність – кількість точок зображення. Бюджетне рішення – це 1 та 2 мегапіксельні камери. Відповідно мають якість зображення 720р тa 1080р (відео з такими параметрами можна побачити або скачати в Інтернеті). З досвіду можу сказати, що далеко не кожний одразу визначить де зображення в якості 720р, a дe 1080р. Тому для домашньої системи вибрав камери з роздільною здатністю 1 Мп.

В наступній частині ми закінчимо підбирати обладнання, складемо специфікацію та визначимо бюджет проекту.

 23.05.2016
 (89 переглядів)