second logo
phone img(044) 406-69-71
(067) 374-44-53
Частина 3. Схема з’єднань. Монтаж.

Частина 3. Схема з’єднань. Монтаж.

«Діяльність – єдиний шлях до знань».

Бернард Шоу.

 

Як з’єднати все обладнання, яке ми придбали? Як прокласти проводи?

В цій частині статті відповіді на ці питання.

Схема.

Схема системи відео спостереження буде виглядати так:

Це приблизна схема вашої локальної мережі після встановлення системи відео спостереження. Всі лінії тут – кабель типу «звита пара» UTP 5 cat. Для підключення камер бажано використовувати кабель для зовнішньої прокладки. Він витримує ультрафіолетове сонячне проміння, яке руйнує ізоляцію на звичайному кабелі за сезон. Слід зазначити, що довжина кабелю від камери до комутатора не повинна перевищувати 90 м. Це записаний у стандарті параметр, але відомі випадки, коли камера працювала при довжині кабелю локальної мережі понад 200 м.

Методи прокладання кабелю.

Для прокладання кабелю по фасаду будинку можна використати пластикові труби або кабель канали (короби).

Пластиковий короб перерізом 10х16 мм буде майже непомітним на будь-якому світлому фасаді. Раджу не купляти найдешевший – він може довго не протягнути назовні. Придбайте якісний матеріал від відомих брендів: Hager, Legrand, Marshall. А от на різних добірних елементах (кутнички та ін..) можна суттєво зекономити. Замість них придбайте стусло (див. фото) – «прилад» для прирізки під різними кутами.

Дрібні вади прирізки неможливо помітити з відстані, а герметичності все рівно не буде.

 Якщо ж фасад темний, то прокладайте чорний кабель відкрито вздовж швів цегли. З часом кабель набуде того ж сірого кольору.

При необхідності прокладання кабелю під землею раджу використовувати поліетиленову трубу. Дешевше брати технічну, з білою полосою.

 

 

 

Якщо ж с мережевим кабелем все однозначно, він повинен іти від камери до комутатора, то з живленням є декілька варіантів.

Варіант 1. Живлення камери «по місцю». Підключення відбувається від найближчого джерела напруги 220 В. Але, наприклад, підсвітка фасаду не підійде, тому що вмикається тільки ввечері. А привід воріт – будь ласка. У цьому випадку адаптер живлення встановлюється біля камери в окремому боксі. Перевагою даного методу є економія кабелю та роботи по його прокладанню.

Недолік – важко забезпечити безперебійне живлення.

Варіант 2. Живлення прокладається окремим кабелем паралельно до сигнального. Тут ніби все зрозуміло – тягнемо до камери не один а два кабелі. Для живлення беремо кабель марки ПВС або ШВВП перерізом 1-1,5 мм кв.

Недолік – розхід кабелю і додаткова робота по його прокладанню.

Варіант 3. Живлення передається по сигнальному кабелю. Це найбільш привабливий метод, тому що він поєднує переваги двох попередніх. Для цього треба підбирати камери та комутатор з підтримкою технології PoE (Power over Ethernet). Але цей метод веде до додаткових витрат на обладнання. Тому є один секрет, що допоможе нам у створенні бюджетної ситеми відео спостереження. У кабелі «звита пара» використовується тільки 4 жили з 8 для передачі сигналу. А інші можна використати для передачі живлення. Якщо ви з паяльником на «Ти», то можете зробити відгалудження самостійно. Якщо ж літери ПОС61 для вас нічого не означають, то краще придбайте готові перехідники. Їх потрібно два – один біля камери, іншій – біля блоку живлення. Зовнішній вигляд такого перехідника можна побачити на малюнку. Обмеження по довжині кабелю до камери у цьому випадку  – 30 м.

Обтискання роз’ємів RJ45 на мережевий кабель я винесу за межі статті на самостійну підготовку. Скажу тільки, що треба захищати місце з’єднання магістрального кабелю та кабелю від камери пластиковим боксом з ущільненням.

Наостанок дам ще одну пораду – не гребуйте засобами індивідуального захисту! Особливо це стосується очей. Якщо вам здається, що достатньо примружити очі, коли ви працюєте перфоратором, то подумайте про те, що можна втратити півдня для діставання крихти бетону з ока. І це ще не найгірший варіант.

І останнє. Головна небезпека електричного струму полягає у тому, що його не видно! Пам’ятайте про це. Бажаю успіхів у роботі.

 26.05.2016
 (382 переглядів)